English | فارسی
سلسله بيانات اخلاقی حضرت آيت الله علوی بروجردی مدظله العالی در شرح دعای مكارم الاخلاق2
یکشنبه، 23 خرداد 1400 - 19:21
وجود مقدس امام سجاد علیه‌السلام در دعای شریف مکارم الاخلاق می‌فرمایند:
ألّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَاجْعَلْ لِی یَداً عَلَى مَنْ ظَلَمَنِی، وَ لِسَاناً عَلَى مَنْ خَاصَمَنِی، وَ ظَفَراً بِمَنْ عَانَدَنِی.
گزارش مراسم شصت و دومین سالگرد ارتحال مرجع عظيم الشان جهان تشيع حضرت آيت الله العظمی بروجردی (قدس سره)
پنجشنبه، 06 خرداد 1400 - 17:48
مراسم شصت ودومين سالگرد ارتحال مرجع عظيم الشان جهان تشيع حضرت آيت الله العظمي بروجردي (قدس سره) روز سه شنبه مصادف با شب 13 شوال 1442 در جوار حرم كريمه اهل بيت فاطمه معصومه (سلام الله عليها) در صحن مسجد اعظم برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دفتر حضرت آيت الله علوي بروجردي مدظله العالی، اين مراسم كه با حضور نمايندگان بيوت مراجع عظام تقليد و جمع كثيري از اساتيد، شخصيت هاي علمي، انديشمندان، روحانيون و فضلا حوزه علميه، هيأت مذهبي و عاشقان به مكتب تشيع، مجاورين و زائرين كريمه اهل بيت حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها و نيز اقشار مختلف مردم شريف و متدين برگزار شد. ابتدا قاري ممتاز بين المللي كشور استاد احمد ابوالقاسمي آياتي از قرآن كريم تلاوت و سپس با مرثيه سرايي مداح اهل بيت عصمت و طهارت(عليهم السلام) حاج آقاي حاج مرتضی طاهری مجلس ادامه يافت.
برگزاری مراسم شصت و دومین سالگرد ارتحال مرجع عظيم الشأن عالم تشيع حضرت آيت الله العظمی بروجردی (قدس سره)
یکشنبه، 02 خرداد 1400 - 09:38
سیزدهم شوال یاد آور ارتحال جانکاه زعیم و مرجع بزرگ شیعه در دوران معاصر

مرحوم آيت الله العظمی بروجردی (اعلي الله مقام الشريف)

شخصیتی ماندگار که بینش وسیع او از مرزهای حوزه های علمیه و جهان تشیع فراتر رفت و بر فضای عام دنیای اسلام در زمان خود و پس از آن پرتو افکند.

در شصت و دومین سالگرد فقدان آن فقید علم و تقوی یاد و خاطره او و همه بزرگمردانی که در دوران پر محنت غیبت حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا له الفدا همه سعی و تلاششان پاسداری از مکتب و تکفل ایتام آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم و اعلاء کلمه اهل بیت علیهم افضل صلوات المصلین بوده است گرامی می داریم.
پیام حضرت آیت الله علوی بروجردی مدظله العالی در پی فاجعه تروریستی مکتب سیدالشهدای کابل
دوشنبه، 20 اردیبهشت 1400 - 21:58
فاجعه دردناک کشتار فرزندان عزیزمان در دبیرستان دخترانه مکتب سیدالشهداء و مرکز اسلامی کوثر در ماه ضیافت الهی و با زبان روزه موجی از اندوه در جهان اسلام و به خصوص جامعه شیعه ایجاد کرد.

این حادثه غیر انسانی و اسفناک و حوادث مانند آن که به صورت روزمره غیر نظامیان و مردم بی دفاع افغانستان و به خصوص جمعیت شیعه و اقوام هزاره را هدف گرفته است از سوی گروهی جاهل و مزدور که کوچکترین بهر­ه­ای از اسلامیت و انسانیت ندارند طراحی و اجرا می­شود و مهم در این قضایا پشتیبانی و حمایت مالی و تسلیحاتی و سیاسی کسانی است که منافع پلید خود را در کوبیدن اسلام اصیل و تفکر مکتب اهل بیت علیهم السلام می­بینند و با شیوه­های غیر انسانی و جاهلانه و وحشیانه و تعصب آلود به تهدید و ارعاب مشغولند و متأسفانه این قربانیان مظلوم از هیچ حمایت اساسی از سوی دولتها و مجامع بین المللی برخوردار نیستند و تنها هر زمان که این قبیل جنایات شدت می­گیرد به اظهار تاسف و محکوم نمودنی در کلام و بیانیه بسنده می­کنند.
بسم الله الرحمن الرحیم   انا لله و انا الیه الراجعون
پنجشنبه، 16 اردیبهشت 1400 - 03:39
با نهایت تأسف و تأثر درگذشت مرحومه مغفوره متعلقه مرحوم آیت الله آقای حاج سید محمد حسن طباطبایی بروجردی قدس سره فرزند مرجع فقید شیعه مرحوم حضرت آیت الله العظمی بروجردی اعلی الله مقامه الشریف و ام الزوجه حضرت آیت الله علوی بروجردی مدظله العالی را به اطلاع دوستان و ارادتمندان می رسانیم.
امروز دنیای اسلام به مثل فاطمه زهرا سلام الله علیها و زینب کبری سلام الله علیهما خیلی نیاز دارد
شنبه، 09 اسفند 1399 - 09:27
بسم الله الرحمن الرحیم   مقام حضرت زینب سلام‌الله‌علیها زینب کبری سلام الله علیها سلام الله علیها خیلی شأن دارد؛ مرحوم ممقانی رضوان‌الله‌تعالی‌علیه در رجالش تعبیر به «و ما ادرئک ما زینب» می‌کند و مرحوم آیت الله خوئی رضوان‌الله‌تعالی‌علیه در معجم الرجال تعبیر به «شریکه الحسین» دارد. این بزرگواران می‌دانند که چه ...
سلسله بيانات اخلاقی حضرت آيت الله علوی بروجردی مدظله العالی در شرح دعای مكارم الاخلاق1
یکشنبه، 02 آذر 1399 - 08:54
وجود مقدس امام سجاد – علیه السلام – در دعای مکارم الاخلاق می‌فرمایند:

ألّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَاجْعَلْ لِی یَداً عَلَى مَنْ ظَلَمَنِی، وَ لِسَاناً عَلَى مَنْ خَاصَمَنِی،وَ ظَفَراً بِمَنْ عَانَدَنِی.

خدايا بر محمد و آلش رحمت فرست: و مرا بر كسى كه در باره‏ ام ستم كند دستى و بر آنكه با من مخاصمه كند زبانى، و بر آنكه عناد ورزد پيروزی قرار ده.
محکومیت اهانت به پیامبر گرامی اسلام(ص)  "آزادی بیان یا توهین؟"
چهارشنبه، 07 آبان 1399 - 18:07
بسم الله الرحمن الرحیم   الحمدالله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا محمد و آله الطاهرین سیّما بقیة الله الاعظم ارواحنا لتراب مقدمه فداء فی العالمین.   توهین به حضرت محمد (ص)؛ حرکتی منفور نزد همۀ ادیان متأسفانه در این ایام بر امت اسلامی حوادث سختی گذشته است. معلمی کاریکاتورهایی را که توهین به وجود مقدس و ساحت قدسی رسول اعظم صلوات الله علیه  بود سر کلاس نشان می‌دهد...
سلسله بيانات اخلاقی حضرت آيت الله علوی بروجردی (مدظله العالی) در شرح دعای مكارم الاخلاق
پنجشنبه، 01 آبان 1399 - 09:32
بسم الله الرحمن الرحیم   فراز هفتم از دعای شریف مکارم الاخلاق وجود مقدس امام سجاد – علیه السلام – در فراز هفتم دعای شریف مکارم الاخلاق می‌فرمایند: ألّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أبْدِلْنی... مِنْ ظِنَّةِ أَهْلِ الصَّلاَحِ الثِّقَةَ وَ مِنْ عَدَاوَةِ الْأَدْنَینَ الْوَلاَیةَ وَ مِنْ عُقُوقِ ذَوِی الْأَرْحَامِ الْمَبَرَّةَ وَ مِنْ خِذْلَانِ الْ...
یا من اسمه دواء و ذکره شفاء
چهارشنبه، 16 مهر 1399 - 19:57
بسم اللّه الرّحمن الرّحيم     یا من اسمه دواء و ذکره شفاء به اطلاع عموم مؤمنین میرساند که در پی احساس کسالت حضرت آیت الله علوی بروجردی مدظله العالی از روز پنجشنبه 9 مهر و مثبت شدن تست کرونا ایشان در روز دوشنبه، با توجه به تشخيص پزشكان محترم در قرنطینه خانگی به سر می برند. لازم به ذکر است در حال حاضر، حال عمومی ایشان خوب است.   برای سلامتی و شفای عاجل ایشان و همه ب...
صفحه 1 از 78ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر حضرت آیت الله علوی بروجردی می باشد. (1400)
دی ان ان